1. Rozpoczynamy XIII Tydzień Biblijny, a dzisiejsza niedziela jest dodatkowo V Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Stąd też podczas każdej Mszy Świętej uroczyście intronizujemy Biblię. Uczyńmy to także w domach.
  2. W piątek, w Uroczystość Św. Wojciecha – Patrona Polski, zapraszam na Mszę Św. o 18:00 i wspólne czytanie oraz medytację Pisma Św.
  3. W poniedziałek akcja: Czyścimy naszą „małą ojczyznę” z elektrośmieci. Szczegóły na plakacie.
  4. Już dziś zapowiadam XII Pieszą Pielgrzymkę Młodych do Byszewa. W piątek, 1 maja o godz. 8:00 po błogosławieństwie wyruszamy sprzed kościoła parafialnego w 2-3-osobowych grupkach – tak jak się pielgrzymuje do Santiago de Compostela. Dzieci i młodzież wędrują pod opieką rodziców. O 13:00 w sanktuarium Msza Św. w intencji maturzystów oraz nabożeństwo majowe.
  5. Zapowiedzi przedślubne: zapowiedź druga.
  6. W tygodniu odbywają się próby liturgiczne przed I Komunią Św.
  7. Proszę o częstsze korzystanie z płynów dezynfekujących ustawionych w kościołach.