1. Dziś świętujemy wydarzenia Pięćdziesiątnicy. Przez nowennę przygotowywaliśmy nasze serca na nowe wylanie Ducha Świętego.
 2. Dziękuję wszystkim za codzienne spotkania na majowym nabożeństwie.
 3. Dziękuję mieszkańcom Zielonki za pięknie przygotowane spotkanie modlitewne przy krzyżu na rozstaju dróg.
 4. Jutro (1 czerwca) w Święto Matki Kościoła łączymy się „Mostem Modlitewnym” z naszym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Msza Święta w intencji alumnów, moderatorów i wykładowców o godz. 11:00 – zapraszam.
  Adoracja Najświętszego Sakramentu w tej samej intencji od 12:00 do 13:00 i od 19:00 do 20:00. Módlmy się o nowe święte powołania kapłańskie.
 5. Podejmujemy inicjatywę papieskiej organizacji „Pomoc Kościołowi w potrzebie” – „maseczka dla misjonarza”. Przez tydzień będziemy zbierać do skarbonek ofiary na ten cel. Ufunduj choć jedną maseczkę!
 6. Proszę o uporządkowanie spraw związanych z ławkami. Przypominam o tym w kontekście ubezpieczenia kościołów i domu parafialnego – Bóg zapłać!
 7. W sobotę, 6 czerwca przestaje obowiązywać dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych mszach. Wyjątek: osoby stare i zalęknione!
 8. Jurto rozpoczynamy miesiąc nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa! A z okazji Dnia Dziecka życzę dzieciom szczęśliwego dzieciństwa i słodyczy.
 9. W I czwartek (4 czerwca) przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – ustanowione jako dzień modlitw za kapłanów i o powołania. Tego dnia w 1977 r. otrzymałem święcenia kapłańskie z rąk sługi Bożego, kard. Stefana Wyszyńskiego – proszę wszystkich o modlitwę!
 10. W związku z I piątkiem przypominam, że od godz. 10:00 odwiedzam chorych, którzy zostaną zgłoszeni. Wszystkim pozostałym przypominam o nieunikaniu Sakramentu Pojednania, okazja przed każdą Mszą Św.